Czy catering dietetyczny się opłaca? - Blog Diety z Chatki
PANEL KLIENTA ZAMÓW

Darmowa dostawa, brak ukrytych kosztów

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Zbilansowana dieta pomaga zachować zdrowie i ułatwia utrzymanie prawidłowej masy ciała. Jednak współcześnie coraz trudniej jest znaleźć wystarczającą ilość czasu potrzebną na przygotowywanie w domu zróżnicowanych posiłków, a stołowanie się na mieście jest kosztowne. Sprawdź, czy korzystanie z cateringu dietetycznego to ekonomicznie opłacalne rozwiązanie.

Dieta pudełkowa może być zdrowa, jeśli jest dopasowana do potrzeb organizmu i dostarcza mu wszystkich niezbędnych składników. To wygodny sposób na dostarczenie regularnych posiłków bez konieczności spędzania długiego czasu w kuchni. Opłacalność cateringu dietetycznego nie jest jednak oczywistą sprawą. To, czy w ten sposób zaoszczędzisz pieniądze, zależy od tego, jak na co dzień się odżywiasz i jakie kwoty wydajesz na produkty spożywcze. Przekonaj się, czy w twoim przypadku zamówienie cateringu pomoże ci ograniczyć koszty ponoszone na jedzenie.

Czy catering dietetyczny się opłaca?

Odpowiedź na tak postawione pytanie wbrew pozorom wcale nie jest prosta. Na to, czy catering dietetyczny się opłaca, wpływa dotychczasowy sposób odżywiania, a także to, gdzie robisz zakupy, jakie produkty lądują w twoim koszyku, czy często jadasz na mieście.

Wpływ nawyków zakupowych na kosztowność diety

Można sobie wyobrazić, że w przypadku osoby, która je niewiele, wybiera produkty spożywcze w niskich cenach, tygodniowe wydatki na jedzenie nie będą duże. Wtedy, gdy zamówi dietę pudełkową i wyda na nią około 250 zł za tydzień, może to okazać się dużo. Z drugiej strony, inna osoba, która podczas zakupów sięga po najdroższe, luksusowe produkty i często odwiedza restauracje, prawdopodobnie wydaje znacznie więcej, niż 50 zł dziennie za swoje posiłki.

Indywidualne potrzeby i przyzwyczajenia związane z jedzeniem

Oczywiście, są to przykłady dwóch zupełnie przeciwnych postaw dotyczących żywienia i rzadko zdarza się, że ktoś zawsze kupuje tylko najtańsze produkty, albo codziennie je obiad w restauracji. Jednak dobrze obrazują fakt, że to, ile pieniędzy zwykle wydajesz na jedzenie, zależy głównie od twoich indywidualnych potrzeb oraz przyzwyczajeń. Jeśli weźmiesz pod uwagę tylko ten czynnik, może okazać się, że catering dietetyczny będzie kosztował mało albo dużo – w porównaniu do kwot, do których jesteś przyzwyczajony.

Czy dieta pudełkowa może pomóc oszczędzić pieniądze?

W przypadku, gdy na co dzień wydajesz duże kwoty na kupowanie jedzenia, odpowiedź wydaje się być oczywista. Jednak rachunki za zakup produktów spożywczych to tylko jedna część wydatków związanych z odżywianiem. Do tej sumy trzeba przecież doliczyć na przykład koszt wody, która jest składnikiem wielu potraw. Oprócz tego obróbka termiczna, która może polegać na gotowaniu, smażeniu, pieczeniu, też jest znaczącym kosztem.

Dodatkowe koszty przygotowywania posiłków

Do tego doliczyć należy koszt transportu produktów spożywczych ze sklepu do domu. Tak naprawdę, nawet mycie produktów przed jedzeniem oraz mycie naczyń i garnków są nierozerwalnie związane z posiłkami. Woda, prąd i gaz są potrzebne od przygotowania dania, więc część rachunków za te media także zwiększa ogólną kwotę wydawaną na ten cel.

Oszczędności, które generujesz dzięki diecie pudełkowej

Gdy zaczniesz korzystać z diety pudełkowej, wiele z tych wydatków przestanie cię dotyczyć. Ograniczysz koszty, które do tej pory były bezpośrednio lub pośrednio związane z zakupami i przygotowywaniem posiłków. Ponadto, gdy przestaniesz jeździć na zakupy, twój budżet nie ucierpi na skutek kupowania pod wpływem impulsu artykułów spożywczych, takich jak słodkie i słone przekąski, napoje, a także innych produktów, które spodobają ci się podczas przemierzania sklepowych alejek.

Oszczędność czasu to również wartość!

Oszczędności liczone na podstawie rachunków ze sklepu czy od dostawcy prądu pokazują tylko część pieniędzy, które mogą zostać w twojej kieszeni. Co to oznacza? Opłacalność diety pudełkowej polega także na oszczędności czasu. Planowanie posiłków, robienie zakupów, mycie, obieranie i krojenie produktów spożywczych – wszystkie te czynności kosztują czas.

Edukacja żywieniowa dzięki diecie pudełkowej

Edukacja żywieniowa ma duże znaczenie szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają wdrażać w życie plan na stosowanie zdrowej diety. Jak uczyć się lepszego odżywiania? Obserwuj uważnie to, co pojawia się w pudełkach. Zwróć uwagę na to, jakie produkty są używane i jakie proporcje zachowane pomiędzy nimi, a także wielkość porcji poszczególnych posiłków.

Jeśli twoim celem jest nauczenie się zdrowych nawyków żywieniowych i stosowanie ich w praktyce, spróbuj zacząć od diety pudełkowej. Następnie, gdy już zdobędziesz wiedzę, jak powinny wyglądać twoje posiłki, przejdź na żywienie mieszane, aby móc ostatecznie gotować w domu jedzenie z wykorzystaniem prozdrowotnych składników i odpowiednich metod przygotowywania dań.

Gotowanie w domu czy catering dietetyczny – na co się zdecydować?

Gotowanie w domu to dla ciebie prawdziwa przyjemność? Jeśli tak, to nawet wtedy, gdy korzystasz z cateringu dietetycznego, nie rezygnuj całkowicie z samodzielnego przygotowywania posiłków. Najlepiej, gdy uzupełniasz swoją dietę pudełkową potrawami domowymi. Musisz przy tym pamiętać o zachowaniu odpowiedniego bilansu kalorycznego. Jak to zrobić? Możesz zamówić dietę pudełkową na 5 dni, a w weekend, gdy masz więcej czasu, gotować w domowych warunkach zróżnicowane posiłki.

Czy dieta pudełkowa się opłaca?

Korzystny wpływ diety pudełkowej można zaobserwować w sferze zdrowia. Gdy regularnie spożywasz urozmaicone i dobrze zbilansowane posiłki, które ułożone zostały przez dietetyka, twój organizm otrzymuje wszystkie niezbędne składniki do tego, aby mógł funkcjonować prawidłowo. Również w takim sensie opłacalność cateringu dietetycznego jest niezaprzeczalna. Domowe gotowanie dobrze zbilansowanych posiłków wymaga dużej wiedzy.

Kiedy zdecydować się na dietę pudełkową?

Ponadto, w życiu zdarzają się momenty, gdy po prostu brakuje czasu na przyrządzanie jedzenia. Wtedy warto wybrać catering dietetyczny zamiast tradycyjnego gotowania w domu. Gotowe posiłki bierzesz do pracy i dzięki temu nie musisz spędzać długich godzin na szykowaniu potraw. Podobna sytuacja ma miejsce wtedy, gdy np. opiekujesz się małym dzieckiem, które absorbuje twój czas. Gdy dysponujesz małą ilością wolnego czasu, twoje kucharskie umiejętności nie są na razie zbyt zaawansowane, a stan wiedzy dietetycznej dopiero zaczyna się kształtować, wybierz catering.

Catering dietetyczny od Diety z Chatki

Dieta z Chatki to propozycja dla wszystkich, którym na sercu leży zdrowe odżywianie. Działamy głównie na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego. Dowozimy dietę pudełkową do większości miejscowości w obrębie tego regionu, a także do części Mazowsza i Podlasia. Diety dowożone są na czas, z zachowaniem odpowiednich warunków transportu. Przygotowywane przez nas posiłki są smaczne i pożywne.

Zamiast inwestować cenne minuty w przygotowywanie jedzenia, możesz je przeznaczyć na cokolwiek innego. Spróbuj i przekonaj się, że catering od Diety z Chatki to wygodne i opłacalne rozwiązanie, które pozwala oszczędzać czas i pieniądze.