Jak zadbać o zdrowe żywienie poza domem - Blog Diety z Chatki
PANEL KLIENTA ZAMÓW

Darmowa dostawa, brak ukrytych kosztów

Jak zadbać o zdrowe żywienie poza domem

Jeśli dużo podróżujesz i spędzasz sporo czasu poza domem, być może zastanawiasz się, jak zorganizować sobie jedzenie, żeby było pysznie, zdrowo i niedrogo. Rozumiemy to doskonale, dlatego mamy dla Ciebie 3 porady, dzięki którym łatwo i szybko ogarniesz wartościowe jedzenie na wszystkie Twoje eskapady. 

Zdrowe jedzenie w podróży może być trudne. Nie zawsze dysponujemy budżetem, by stołować się w restauracjach. A czasami, wręcz chcemy tego uniknąć, bo nasz plan podróży jest tak napięty, że nie mamy na to czasu. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się planowanie – możesz ogarnąć temat jedzenia poza domem jeszcze przed podróżą, żeby nie myśleć o tym w trakcie samego wyjazdu. Poniżej znajdziesz 3 podpowiedzi, które pomogą Ci to zrobić. 

Zadbaj o zdrowe przegryzki 

Jedną z najłatwiejszych rzeczy, które możesz zrobić dla zdrowego żywienia podczas podróży jest zadbanie o zapas zdrowych przekąsek. Orzechy, suszone owoce, mieszanki bakalii – to wszystko sprawdzi się świetnie na wyjazdach. Pamiętaj także o dostępie do świeżych owoców i warzyw. Z powodzeniem możesz zaopatrzyć się w jabłka, gruszki, marchewki i borówki. Jeśli podróżujesz z dziećmi, koniecznie spakuj banany. 

Dodatkowy proTIP od nas to chusteczki nawilżane i dodatkowy woreczek strunowy w torbie. Dzięki temu niezależnie od tego, gdzie zaprowadzi Cię szlak, możesz zjeść owoce i od razu wyczyścić po nich ręce. Po konsumpcji do woreczka wsadź ogryzek i zużytą chusteczkę – oczywiście w miejscach, w których nie ma łatwego dostępu do kosza. 

Przygotuj potrawy, które łatwo można zjeść w drodze

Drugą rzeczą, którą możesz zrobić dla zdrowego żywienia na wyjeździe, jest przygotowanie potraw, które po prostu – są łatwe do skonsumowania. Co mamy na myśli? Wypakowane warzywami tortille, kanapki, koktajle warzywne, sałatka – to tylko kilka przykładów. Koniecznie zadbaj o odpowiednie zapakowanie swoich wyrobów. Spakuj jedzenie w taki sposób, żeby w podróży nic z nich nie wyciekło. 

Oczywiście własnoręczne przygotowanie posiłków dodaje Ci pracy, której przed wyjazdem i tak jest sporo. Spakowanie walizek, wyszukanie tras, zaplanowanie podróży, zakup biletów lub przygotowanie samochodu – to wszystko wymaga czasu i wysiłku. Dlatego zawsze możesz sięgnąć po gotowe rozwiązania. 

Skorzystaj ze zdrowych gotowców 

Ostatnia porada, którą dla Ciebie mamy zakłada skorzystanie z gotowych posiłków. Pozwoli Ci to zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku. Możesz zadziałać tutaj dwojako – pierwsza opcja, to zakup gotowców w sklepie. Pasty do kanapek, gotowe kanapki i sałatki – znajdziesz obecnie praktycznie w każdym większym sklepie. Kupując takie artykuły, zwróć szczególną uwagę na skład – tak, by Twoja przekąska była faktycznie zdrowa. 

Druga opcja, to zamówienie sprawdzonej diety pudełkowej – w Chatce, oczywiście 🙂 Dlaczego warto rozważyć zabranie Chatkowych pudełek na wyjazdy? Z kilku powodów: 

✅ masz pewność, że jesz zdrowo i dostarczasz organizmowi wszystkiego, czego potrzebuje, 

✅ nie musisz się martwić o smak – nasze posiłki są przepyszne!

✅ nie musisz obawiać się o to, że coś się wyleje lub zabrudzi Ci plecak – nasze pudełka są szczelnie zapakowane, 

✅ masz spokojną głowę – bo jesz to, co najlepsze. 

Zamówienie

Choć jedzenie na wyjazdach może być wyzwaniem, jeśli przemyślisz ten temat i odpowiednio go zaplanujesz – wszystko jest do ogarnięcia! Życzymy Ci samych udanych wyjazdów i pysznego jedzenia po drodze.