Ile kosztuje catering dietetyczny? - Blog Diety z Chatki
PANEL KLIENTA ZAMÓW

Darmowa dostawa, brak ukrytych kosztów

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Catering jest chętnie wybierany przez osoby, które cenią sobie zdrowe odżywianie, ale nie mają czasu lub wiedzy, by samodzielnie przygotowywać zbilansowane posiłki. Dieta pudełkowa to wspaniała alternatywa dla domowego gotowania. Dowiedz się, ile kosztuje catering dietetyczny, aby jeszcze lepiej zaplanować żywienie z jego udziałem.

Istnieje wiele rodzajów diety, które są dostępne w formie cateringu. Oczywiście, różne warianty mają odmienną cenę wynikającą z użytych składników, wielkości porcji i liczby posiłków. Jeśli zadajesz sobie pytanie, ile kosztuje catering dietetyczny, poniższy tekst być może pomoże ci znaleźć odpowiedź.

Dieta pudełkowa – od czego zależy jej cena?

Gdy rozważasz kwestie finansowe i zastanawiasz się nad opłacalnością wykupienie cateringu dietetycznego, zacznij od określenia, jaka dieta będzie dla ciebie odpowiednia. Do wyboru jest wiele opcji, jednak nie zawsze wszystkie są dostępne u każdego dostawcy. Ponadto, może okazać się, że z uwagi na twoje indywidualne potrzeby żywieniowe, musisz wykluczyć niektóre diety.

Jak sprawdzić, ile kosztuje dieta?

Zastanów się nad tym, jaka liczba kalorii będzie dla ciebie odpowiednia. Powinieneś przyjrzeć się dokładnie interesującej cię ofercie. Najlepiej jest porównać ze sobą kilka firm, które dowożą posiłki na terenie twojej miejscowości. Porównuj ich ceny, jednak pamiętaj, że podejrzanie niski koszt zwykle łączy się ze słabszą jakością. Oszczędność może wynikać z niskiej jakości produktów lub nietrwałych opakowań. Niektóre firmy proponują swoim klientom rabaty lub specjalne oferty, z których warto korzystać.

Rodzaj diety i liczba posiłków – wpływ na cenę

Cena cateringu zależy głównie od rodzaju diety i liczby posiłków. Przez określenie tych parametrów możliwe jest poznanie widełek, w których mieści się przykładowy koszt. Jednak ostateczna cena zawsze jest wypadkową kombinacji wyżej opisanych cech konkretnego planu żywieniowego. Dlatego podane ceny są szacunkowe i wskazują na pewne prawidłowości.

Jakość opakowań i jej wpływ na cenę

Jedną ze składowych kosztów diety są także opakowania na pożywienie. Solidne opakowania, w których posiłek dotrze pod twoje drzwi w niezmienionej formie oraz takie, które umożliwią jego wygodny transport, odgrzanie i spożycie, z pewnością podniosą cenę cateringu.

Ile kosztuje catering w zależności od rodzaju diety?

Obecnie na rynku jest wiele firm cateringowych, które oferują zróżnicowane diety pudełkowe. Za jeden dzień standardowej diety zapłacisz od około 42 zł do około 53 zł, w zależności od tego, ile kcal wybierzesz. Pod uwagę brane są takie parametry, jak koszt składników oraz kaloryczność diety. Czasami za posiłki bogate w mięso i ryby płaci się więcej, niż za diety wegetariańskie. Główna różnica w cenie związana jest z liczbą kalorii – opcje powyżej 2000 kcal są z reguły bardziej kosztowne. Aby obliczyć koszt diety pudełkowej, należy uwzględnić różne kombinacje wymienionych cech: kaloryczne diety bezmięsne, diety standardowe o obniżonej kaloryczności, diety na detox, diety redukcyjne, wegetariańskie itd.

Cena cateringu a liczba posiłków

Liczba posiłków w wybranej przez ciebie diecie to kolejny parametr, od którego zależy ostateczna cena cateringu. Najczęstszą opcją jest jadłospis składający się z 3 głównych posiłków oraz 2 przekąsek. Wtedy koszt 1 dnia takiego żywienia to około 50 zł. Istnieje także możliwość zamówienia samych obiadów. Wtedy za 1 posiłek trzeba zapłacić 15 zł, co jest niewielką kwotą, jeśli porówna się to z kosztem obiadu zjedzonego w restauracji.

Koszt diety pudełkowej – czy wpływa na niego dowóz?

W obrębie rejonu obsługiwanego przez firmę cateringową, koszt dowozu pod wskazany adres jest już wliczony w cenę diety. Dlatego klient nie jest obciążony dodatkowymi opłatami wynikającymi z konieczności transportu. Jest to kolejna przewaga w porównaniu z samodzielnym przygotowywaniem posiłków, ponieważ wtedy transport jest znaczącym i powtarzalnym kosztem.

Ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc?

Standardowa dieta zamówiona w Chatce na okres miesiąca to koszt od około 800 zł do 1010 zł. Jak zostało to wcześniej podkreślone, ostateczna cena jest bezpośrednio związana z kalorycznością wybranej opcji i liczbą posiłków. Ponadto, niektóre firmy cateringowe oferują korzystne ceny przy zamówieniu realizowanym przez pełny miesiąc, czyli 20 dni roboczych. Warto również mieć oko na promocje, które pojawiają się co jakiś czas. Dzięki nim można jeszcze bardziej zredukować końcową cenę diety pudełkowej.

Cena cateringu – porównanie do ceny tradycyjnego gotowania

Gdy patrzysz na cennik diet pudełkowych, być może takie rozwiązanie wydaje ci się niezbyt optymalne finansowo. Jednak, aby móc zrobić rzeczywiste porównanie, należy zacząć od podsumowania twoich comiesięcznych wydatków na jedzenie uwzględnionych w domowym budżecie.

Od czego zależy cena posiłków przygotowywanych w domu?

Chcesz wiedzieć, co kosztuje więcej – catering dietetyczny czy tradycyjne gotowanie? Tak naprawdę odpowiedź zależy od tego, jakich składników używasz na co dzień w kuchni oraz gdzie je zdobywasz. Jeśli kupujesz drogie półprodukty, przyrządzane z nich dania będą odpowiednio droższe niż te, które przygotujesz z tanich sezonowych składników. Jeszcze niższe koszty będą wtedy, gdy część warzyw i owoców wyhodujesz we własnym ogrodzie.

Jak porównać ze sobą cenę cateringu dietetycznego i kuchni tradycyjnej?

Jednak, aby porównanie miało sens, stopień zróżnicowania wszystkich posiłków w diecie pudełkowej i tradycyjnej musi być co najmniej zbliżony. Podstawowe i powtarzalne posiłki często spotykane w jadłospisie domowym musiałyby ustąpić doskonale zbilansowanym daniom, które uwzględniają składniki ze wszystkich grup – ryby, mięso, jaja, nabiał, owoce, warzywa itd. w doskonałych proporcjach i dużej rotacji. Dopiero wtedy można mówić o miarodajnym porównaniu cen żywności w obu opcjach.

Jakie żywienie jest bardziej opłacalne?

Śmiało można przyjąć, że żywienie zbiorowe charakteryzuje się większą opłacalnością, niż detaliczne. Standardowo przygotowanie 5 posiłków w domowej kuchni to koszt składników, wody, prądu i gazu, a także czasu poświęconego na szykowanie jedzenia. Dlatego można założyć, że cena diety pudełkowej jest niższa, niż całość wydatków poniesionych na standardowe gotowanie w domu, o ile w swojej kuchni wybierasz produkty niedrogie, sezonowe i używasz ich w umiarkowanych ilościach.

Catering dietetyczny od Diety z Chatki – podsumowanie

Gdy już wiesz, ile kosztuje catering dietetyczny na miesiąc lub na krótszy okres czasu, możesz spróbować wpleść takie rozwiązanie do domowego budżetu i przekonać się, czy jest ono opłacalne. Skomponowane przez dietetyka posiłki dostarczą ci wszystkiego, czego potrzebuje twój organizm, aby zachować siłę i witalność. Wybierz którąś z dostępnych opcji: rodzaj diety oraz jej kaloryczność i sprawdź, jak dieta pudełkowa wpłynie na twoje zdrowie i wagę.

Zaplanuj zdrowe odżywianie z pomocą Diety z Chatki. Uwzględnienie twoich osobistych preferencji i zapotrzebowania na kcal umożliwi ci wybranie optymalnego wariantu wśród proponowanych możliwości. Ceny diet pudełkowych uwzględniają wiele czynników, jednak proste zasady i brak ukrytych kosztów ułatwi ci dokonanie wyboru. Z naszym cateringiem dietetycznym zadbasz o swoje zdrowie i ograniczysz wydatki związane z żywieniem.