Catering dietetyczny – co to jest i jak on działa? - Blog Diety z Chatki
PANEL KLIENTA ZAMÓW

Darmowa dostawa, brak ukrytych kosztów

Catering dietetyczny – co to jest i jak on działa?

Catering dietetyczny – co to tak właściwie jest? To pytanie z pewnością zadaje sobie wiele osób, mimo że w ostatnich latach diety pudełkowe znacząco zyskały na popularności. Warto jednak wyjaśnić, jak działa catering dietetyczny w kilku prostych krokach. Pozwoli Ci to zrozumieć, dlaczego coraz więcej osób decyduje się korzystać z naszych usług!

Catering dietetyczny – co to właściwie jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, co to jest catering dietetyczny. Jest to usługa polegająca na codziennym dostarczaniu do Twojego domu posiłków tworzących doskonale skomponowaną dietę. Wbrew powszechnemu przekonaniu dieta nie musi cechować się obniżoną wartością kaloryczną. Rzeczywiście odchudzanie to główny powód, dla którego klienci  decydują się na diety pudełkowe. Jednak celem zamówienia cateringu może być też budowa masy mięśniowej, zmiana nawyków żywieniowych czy poprawa ogólnego stanu zdrowia. W zależności od celów niezbędne jest dostosowanie diety do indywidualnych potrzeb. Dlatego też nasza oferta to różnorodne diety, skomponowane pod określone potrzeby.

Dobry catering dietetyczny to taki, w którym diety są zbilansowane, zawierają odpowiednie ilości składników odżywczych w poszczególnych posiłkach. Dokładnie obliczona jest wartość kaloryczna wszystkich posiłków, zawierających duże ilości minerałów i witamin. Warto w tym miejscu rozwiać kolejny mit, a mianowicie ten dotyczący smaku posiłków z diet pudełkowych. Otóż zapewniamy, że dieta pudełkowa może być bardzo smaczna. Dobry catering dietetyczny dba o walory smakowe potraw, które są pachnące i podawane w estetyczny sposób.

Jak działa catering dietetyczny? 5 kroków

Działamy według konkretnych reguł, aby zapewnić najwyższą jakość posiłków i świadczonych przez nas usług. Jeśli interesuje Cię, jak działa catering dietetyczny Diety z Chatki, zapoznaj się z następującymi krokami, w których realizujemy usługę:

 1. Tworzymy menu z wartościowych odżywczo posiłków. Nad komponowaniem diet pracują wykwalifikowani dietetycy, którzy odpowiadają za ich wartości odżywcze. Dbamy o zbilansowanie diety. Nasza oferta to różnorodne diety, dostosowane do potrzeb poszczególnych klientów. Zdając sobie sprawę z różnorodności oczekiwań, tworzymy diety zróżnicowane pod względem:
 • kaloryczności,
 • zawartości poszczególnych składników odżywczych,
 • smaku.
 1. Pozyskujemy najwyższej jakości składniki od lokalnych dostawców. Każdy składnik, z którego korzystamy w kuchni to pozyskany od lokalnego dostawcy, świeży produkt najwyższej jakości. Do aspektu jakości składników przykładamy szczególną wagę,  ponieważ wiemy, jak jest on ważny dla smaku i wartości potraw.
 1. Przygotowujemy posiłki korzystając z wiedzy i wieloletniego doświadczenia. Nasza firma to wykwalifikowani dietetycy i kucharze. Pracują z nami najlepsi specjaliści, z wiedzą, którą wciąż pogłębiają na licznych kursach. Nie bez znaczenia jest też nasze długie doświadczenie w branży.
 1. Dostosowujemy dietę do Twoich potrzeb. Kluczem do osiągnięcia celu jest dostosowanie diety odpowiedniej do swoich celów. Jeśli zapytasz, jak działa catering dietetyczny, któremu zależy na sukcesie klientów, odpowiemy, że dostawa posiłków to tylko jeden z aspektów jego działalności. My oferujemy także doradztwo w zakresie wyboru optymalnej diety. Skontaktuj się z naszym dietetykiem, który przeprowadzi z Tobą wywiad, określając między innymi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne. Poinformuje Cię również, jakich składników odżywczych potrzebujesz najbardziej. Weźmie też pod uwagę Twoje cele. W konsekwencji doradzi Ci, która dieta pudełkowa będzie dla Ciebie najlepszym wyborem.
 1. Dostarczamy zamówienie pod Twoje drzwi. Kiedy znamy już wszystkie Twoje potrzeby, możemy przejść do etapu przygotowania posiłków. Kiedy będą gotowe, dostarczymy je wprost pod Twoje drzwi. Możesz mieć pewność, że nasze codzienne dostawy będą zawsze punktualne, dzięki czemu nigdy nie zabraknie Ci posiłków na dany dzień.

Wyjaśniliśmy, co to jest catering dietetyczny i jak wygląda realizacja usługi z naszej perspektywy. Jednak zastanawiając się jak działa catering  dietetyczny, być może wciąż nie wiesz do konca jak dokonać zamówienia? Wyjaśniamy zatem, że w tym celu wystarczy w dowolny sposób nawiązać z nami kontakt. Masz następujące opcje:

 • Zadzwoń do nas – podczas rozmowy telefonicznej zamówisz dietę oraz uzyskasz odpowiedzi na wszystkie pytania.
 • Napisz na adres mailowy biuro@dietyzchatki – odpowiadamy tak szybko, jak to możliwe.
 • Skorzystaj z wirtualnego asystenta w aplikacji Messenger – to doskonały sposób, aby szybko uzyskać odpowiedzi na najważniejsze pytania.
 • Umów bezpłatną konsultację z dietetykiem – wybierz zakładkę Kontakt, skorzystaj z naszego systemu do umawiania spotkań i umów 30-minutową rozmowę telefoniczną z dietetykiem
 • Zamów dietę online – możesz też w ciągu kilku minut zamówić konkretną dietę, korzystając z panelu dostępnego na naszej stronie.

Wybierz sprawdzony catering od Diety z Chatki!

Wiesz już, jak działa catering dietetyczny Diety z Chatki –  kompleksowo i profesjonalnie, czego dowodzą opinie naszych zadowolonych Klientów. Nasze posiłki są świeże, smaczne i zdrowe, a diety skomponowane tak, aby pomóc Ci w osiągnięciu wyznaczonego celu. Nie czekaj i już teraz zamów sprawdzoną dietę pudełkową z Diet z Chatki!